NEPARAŠYTI LAIŠKAI

Eilėraščių knyga su lapais skaitytojo mintims

Jau galima teikti išankstinius užsakymus. Jūsų užsakytas knygas išsiųsti galėsiu po vasario 10 d. Norėdami įsigyti, spauskite čia:

https://gyvenimaskaime.shopiteka.lt/knyga-neparasyti-laiskai-eilerasciai-su-lapais-ska

Maniau, kad apie šią knygą norėsiu šaukti pasauliui garsiai. Maniau, kad ji išeis su fejerverkais! O šiandien suprantu, kad ji yra tokia visiškai išbaigta, išnešiota nuo trumpiausio parašyto žodžio iki giliausiai užkoduotos minties – jog net nereikia apie ją rėkti. Ši knyga – kaip kiekvienas iš mūsų – neidealus, tačiau tobulas, vertingas kūrinys, kuris tikrai suras savęs vertą skaitytoją.

Ir dabar ji iškeliavo į spaustuvę, kad įgautų savo fizinį kūną, nors mano galvoje ji jau senokai gyvena savo gyvenimą. Nuo pat pirmosios idėjos apie ją, jos vardą, išvaizdą (ta pirmoji nelabai daug ir pakito). Tai reiškia, jog su meile priėmiau savo idėją ir leidau jai gyventi autentiškai – nuo tos akimirkos ji buvo ir mano, ir nebe mano.

Šioje knygoje rasite 38 mano eilėraščius. Kitokius, nei pirmojoje knygoje, gal todėl, kad ir aš šiandien kitokia, nei buvau 2009 -taisiais. Šios knygos vizualą kūrė iliustratorė, dailininkė, dizainerė Loreta Uzdraitė. Rasti iliustratorių savo eilėms nėra lengva užduotis. Kadaise būta minčių apie fotografijas, piešinius. Bet kai pamačiau Loretos lino raižinius, supratau, kad nieko kito savo eilėraščiams nenoriu. Tik to švelnaus, neįkyraus grožio, tarsi dvelksmu papildančio žodį, suteikiančio knygelės lapams tūrio, kontūro, nuotaikos. Tad knygoje rasite ir tai – vizualaus meno rūpestingą palydėjimą per kiekvieną puslapį.

Ak, tiesa, apie nuotaiką – šioji knyga nėra šiaip eilės pasiskaitymui. Tai knyga, kurioje palikau vietos jūsų, mieli skaitytojai, mintims. Ne kartą esu patyrusi – paskaičiusi poezijos noriu pabūti tyloje. Joje išgirstu savo pačios mintis, tada jas norisi kažkur užsirašyti. Imu lapelį ar kokią užrašų knygutę. Taip per daugybę metų turiu krūvą visokių padrikų rašliavų – kai kurios su datomis, kitos išvis be žymos… Ir apie tai mąstant, man atėjo į galvą mintis, jog kodėl gi nesukūrus GRAŽIOS knygutės skaitymui IR rašymui! Dar nesu tokios sutikusi savo kelyje, tad nežinau, ar tai veiks taip, kaip aš sugalvojau. Greičiausiai tai veiks kiekvienam vis kitaip. Kažkas iš jūsų pasidės knygą prie lovos, paskaitys ir užsirašys dienos refleksiją, afirmaciją ar maldą, kažkas nešiosis rankinėje, skaitys per darbo pertraukėles ir joje užsirašys svarbius dalykus, gal net planus ar dienotvarkę. Kažkieno svetainėje knyga gulės ant kavos staliuko, kviesdama prisėsti ir paskaityti turint laisvą minutę. Dar kažkam tai bus bendrakeleivis į saviugdos paskaitas, mokymus ir pan.

Ši knyga yra ne tik puiki dovana SAU, bet ir graži, santūri, originali dovana KITAM. Draugės dovana draugei. Jo dovana jai. Jų dovana mamai ar tėčiui, sesei ar broliui ir t.t.

Visad kalbu apie tvarumą ir lėtesnę būtį. Apie sąmoningumą. Sakysite – šių laikų “trendinės“ temos. Tas tiesa, tik esmė ta, jog kalbu apie tai jau maždaug 15 metų. Tada mano balsas buvo visiškai tylus ir pasiekė vos kelias dešimtis skaitytojų. Dabar šios temos – ant bangos, tai gal pasiekia daugiau akių ir ausų. Bet esmė nesikeičia – šita knyga mano asmeniškai yra sukurta tam, kad ir kiti galėtų sulėtėti. Galėtų save auginti – sąmoningėti. Eilės – tarsi raktas atrakinti save, savo įsibėgėjusias mintis. Žodžiai gali mus pakurstyti veiksmui, o gali ir sustabdyti. Rašymo terapija – puikus būdas ne tik save pastebėti ir išsilukštenti giliausius jausmus, bet kartu ir išeičių ieškoti. Rašymas sau – toks intymumas, kuris šiandien yra prabanga. Mes nebeturime tam laiko, vietos, noro… Šios knygos buvimas gali padėti išeit iš šio užburto negalėjimo ir nenorėjimo rato – padėti susikurti ritualą, kai skiriate laiko sau, savo mintims, jausmams, emocijoms, kurias rašydami pakutensite ir paleisite. Padėti išgirsti tikrąjį savo vidinį balsą, savo norus. Užfiksuoti svajones, kad vėliau jos virstų tikslais, o ne pranyktų minčių ir reikalų raizgalynėje. Rašydami tokius užrašus, mes laviname dėmesingumą svarbiausiam žmogui šiame gyvenime – sau.

Man žodžių dėliojimas – rašymas – yra geriausias įrankis, kuriuo komunikuoju su pasauliu. Nors žinau, jog žodžiais perduodu tik dalį esmės, nes žodis – tarsi nešėjas, transmiteris – iš mūsų minčių į raidžių užrašymą. Jei žodį tik pasakome, jis išnyksta erdvėje. Rašymas ne tik ugdo pasitikėjimą savimi, jis mus kviečia autentiškumui – joks išmanusis šių laikų įrenginys nepakartotų mūsų minčių eigos nei jos išraiškos žodžiuose.

Ši knyga saugos jūsų svajones, įamžins nepamirštamas akimirkas, užkoduos ketinimus ir norus, padarys vietos jūsų skubančioje kasdienybėje ir išmokys jus rasti laiko sau.

Gyva transliacija su mano kūrybos skaitymu – mano Instagram paskyroje jau kitą trečiadienį, sausio 25d., 12:00. Susitikime! Klausimus/pageidavimus galite palikti komentaruose arba parašyti asmeninę žinutę.

Ačiū, kad skaitote, ačiū, kad esate ir palaikote!

Ieva

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s