APIE MANE

Foto: D. Jakštaitė/Beatos virtuvė

Esu Ieva Anelauskaitė Motiejauskė – keturių vaikučių mama, norvegų kalbos mokytoja, Gyvo daržo daržininkė, lėlių ir žaisliukų kūrėja, kuri laisvu laiku labai mėgsta “išsirašyti“ 🙂 Mano paskyra Instagrame @gyvasdarzas, joje gyvenu aktyviausiai, ten visada galite mane greičiausiai pasiekti, paklausti bei stebėti mano kasdienybę.

Norvegų kalbos mokau mažose grupelėse online, dirbu su suaugusiais lietuviais, gyvenančiais Norvegijoje – kalbinėje aplinkoje. Mokau integruodama savo kaip psichologės, pedagogės ir skandinavistės žinias, stengiuosi ugdyti ne tik lingvistinę, bet ir komunikacinę, kultūrinę, socialinę kompetenciją. Padedu integruotis svetimoje šalyje visapusiškai, nes pati esu praėjusi šį kelią, kol gyvenau Bergene (2009-2014). Vertinu bendravimą, kaip mokinių pažinimo priemonę, tikiu, jog tai geriausias kelias į bendradarbiavimą.

Rašau kiek save atsimenu, ne visi rašiniai vienodai patinka skaitytojams, bet visi man pačiai brangūs ir reikalingi. Šiame tinklaraštyje rašau apie mūsų gyvenimą kaime, daržo, ūkio reikalus, mūsų šeimos džiaugsmus ir rūpesčius, o taip pat pasakoju apie savo kūrybinius, moteriškumo ir žmogiškumo etapus, bus tikrai jame ir mano sukurtų lėlių istorijų, nes lėlės mano aplinkoje gyvena nuolat ir yra kasdienybės dalis, nors ir neūkiška. Atskiri mano lėlių ir žaisliukų namai yra čia: Laimingų žaislų namai .

Esu parašiusi ir išleidusi 6 knygas:

“Skambėjimas atskirai“ ir “Neparašyti laiškai“ – poezija

“Tradicinių lietuviškų dirbinių kūrimas“ – metodinė mokomoji knyga, Jorės biografija apie tradicinius lietuvių dirbinius.

“Gyvo Daržo atmintinė“ – elektroninė knyga apie tvarų, gamtai draugišką daržą. Tai ir kalendorius, ir žinynas viename.

“Daržo atmintinė“ – elektroninė knyga, pritaikyta naršymui telefone ar kompiuteryje. Primenanti visus metų darbus darže, įskaitant sėją pagal gamtos reiškinius jūsų gyvenamoje vietovėje.

“Dabarcinės pasakos“- dzūkų tarme parašytos pasakos ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams.

 

Visas mano knygas galite įsigyti eparduotuvėje https://gyvenimaskaime.shopiteka.lt/

 

Daug įrašų perkelti iš ankstesnio mano “blogo“, kuris kažkodėl nustojo veikti. Norint juos perskaityti, reikia spausti ant veikiančios nuorodos. Nauji rašiniai rašomi tiesiai čia. Niekada nekeliu sau reikalavimų parašyti kokį nors skaičių per kažkiek dienų, nes rašau spontaniškai, tada, kai rašosi. Todėl nepykite, jeigu kartais dingstu iš eterio ilgam 🙂 Beje, mano rašiniuose realybė visada persipina su kūryba, ir atskirti kuri tikrovė yra tikresnė, nėra paprasta net ir man pačiai.

Mano pasakojimai apie Gyvą daržą 2019 -2020 m. buvo spausdinami žurnale “Sodo spalvos“. 

Linkiu malonaus skaitymo, ačiū tiems, kurie pasidalinsite savo mintimis ar patarimais, jei tokie jums kils beskaitant.

Būkite laimingi!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s